1. kapitola- 2

19. srpna 2008 v 21:27 |  Moje kniha
POKRAČOVÁNÍ MÉ KNIHY 2. xD
Nakonec mi zbylo, se na něj jenom skoro každou hodinu dívat, jak si sedí vedle té děsné mrchy.
,,Nepřipadá ti to divný?" vytrhne mě z přemýšlení Tyg. Je to moje spolužačka a taky nejlepší kamarádka tady na škole. Její jméno samozdřejmě není Tyg , ale Tereza. Tyg jí říkáme, protože stejně , jako celá její rodina je posedlá jedním zvířetem. A Tyg je posedlá tygrem. No to by se dalo ještě překousnou, ale její malá 12 letá sestra je posedlá hrochem! Si to představce, místo herců nebo hereček, má po zdi vyvěšený hrochy. Ale jak jsem říkala, to mají v rodině. Tygin otec - jmenuje se Stuart- zase miluje žáby a jeho manželka - Isabella- zase ulítá na kočky. Asi se hledali, až se našli.
,,HE? CO?" zeptám se.
,,Nechápu, jak můžou považovat Shakespeara, když Rawlingová.."
,, Ne Tyg! Žádný citáty ani proslovy o Harrym Potterovi!" řeknu , než stačí něco říct a podívám se po ní. Její krásně rovný, kaštanový hnědé vlasy ve mě vyvolal už hodněkrát pocit závisti. Dnes má účes do drdolu a kolem učí má puštěný malý pramínky. I oči má krásně hnědý a pleť světle opálenou, takže má nazlátlou barvu každý roční období. Jako tradičně má na sobě zelenou. Ona vlastně nosí jenom zelenou. Kdyby jste se podívali do jejího šatníku, zelená vás přímo ohromý. Někdy mi připomíná trávník.
,,Já nic takového nechtěla říct!" řekne uraženě a otočí se z5 na tabuly.
Chvilku jenom sedí a sleduje výklad, pak sklopí oči k lavici a zase se otočí na mě.
,,No tak jo, chtěla" řekne potom ,,já jen, že v té knize jsou samý idiotský spisovatelé minulého a předminulého století, ale o moderní době se tam vůbec nemluví. Co je to potom za moderní učebnici, našeho moderního systému?"
Ještě jsem zapomněla zmínit, že Tyg je posedlá knihamy ale hlavně Harrym Potterem. Má doma všechno co s ním souvisí, všechny filmy, knihy, tryka, placky, plakáty, rozhovory z herci, s Rawlingovou, film o filmu, knihu o filmu a taky -což je podle mého asi nejujetější- přikrývku na postel se zlatonkou. Když se na to tak koukám, je Tyg trochu jiná než ostatní. Ale mám ji ráda. Aspoň jsem v té zvláštnosti dvě.
,,Hele Tyg," řeknu a začnu listovat v knize. Dojedu až na konec, kde je článek o HP.,, Tady ho máš" řeknu a zase se začnu zaobírat něčím jiným.
,,Ajo , sorry Ket"
Já jsem se vám vlastně ještě nepředstavila. Jmenuji se Ketherine Isrová. Upřímně své jméno nemám ráda. Tedy Kat jo ale ne příjmení. Připadá mi, jako by to někdo vymyslel ve spěchu.
,,Slečny Majdová a Irsová" vyruší nás z debaty Moryvová. ,, Byly by jste tak laskavé, a věnovaly pozornost mému výkladu?"
,,Ano slečno" odpovíme obě zároveň. Tahle škola je v tomhle ohledu strašná. Všichni musíme učitele poslouchat na slovo, nesmíme mluvit sprostě , nesmíme nadávat a takový ty věci. A když to někdo omylem poruší a někdo ho napráská, tak máte podmínečné vyloučení. No a pokud se vám prohřešek povede ještě jednou, jsem vyloučení okamžitě. Nechápu takovou přísnost.
Moryvová se od nás zase odvrátí a pokračuje ve výkladu.
,,A tohle je taky divný," řekne zase Tyg. ,,Ona-taková stará rašple-a pořád slečna? Vždyt jí je nejméně 50 a pořád jí musíme říkat slečno?" dokončí svou myšlenku a udělá kyselý oblyčej.
,,Tak třeba ještě nezhřešila,"nadhodím jednu ze svých myšlnek.
,, Hm..." zamyslí se Tereza. ,,Nejspíš, ale s touhle vyzáží to asi v budoucnu nezmění" řekne na to a obě dvě se začneme chychotat.
Ale ona si nás všimne znova. ,, Chcete to snad písemně? Nebo při soukromém dýchánku v mém kabinetu?" zeptá se a předstírá milý hlas.
,,Ne slečno" Zase obě naráz. ,, Omlouváme se slečno"dodá Tyg.
Ona se na nás zamračí , ale nakonec se otočí do třídy. ,,Kde jsem to přestala? JO!..." ale dřív než stihne něco říci , zazvoní.
Už bylo vážně načase.
-Jako minule: pokud chcete pokračování, piště do komentářů. Nebudu to přece zveřejnovat jen tak pro nic za nic..spíš pro nikoho , žejo :D:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama