1. kapitola- 3

19. srpna 2008 v 21:27 |  Moje kniha
Když učitelka odešla a Tyg a já jsme si připravili věci , započali jsme hovor.
,,Myslíš, že má něco jenom proti nám nebo nemá rada všechny?"" zeptá se mě.
,, Všechny" odpoví jí za mě Petr , náš společný kámoš a který sedí o pár lavic za námi. Přijde k nám a sedne si na mou půlku lavice.
Jeho styl spočívá v tom, že neustále nosí mikinu s kapucí a k tomu kapsáče. Nikdy jsem ho neviděla bez mikiny. Pořád ji má na sobě. Samozdřejmě nemá pořád tu samou-FUJ!!- ale střídá to. Jednou má značkou adio nebo kenvelo,ale i skateboardský hadry ..Postě střídá to ale má ji pořád. Kalhoty mění ale maximálně za kraťasy. Občas si říkám, jak to dělá v létě v pařácích.
Má docela hezký obličej. Ne že by byl vyloženě krasavec, ale ani ošklivý není. Najdou se dívky, který po něm touží ale můj vkus prostě není. Má hnědé vlasy protkané blonďatými melíry, hnědé oči a maličký rtíky. No fakt, takový nevýrazné. Celý obličej má krásně roztomile kulatý a pořád má ve tváři typický klukovský uličnický výraz.
,, Copak udělala tobě?"zeptám se.
" Napařila mi 4 za to, že jsme zapomněl vypsat všechny vládnoucí panovníky." řekne.
"NO tak to si zaslouží trest" řekne Tyg a koukne po něm.
Asi jsem zapomněla poznamenat, že Tyg má pro Petra jistou slabost. Konkrétněji je do něj zamilovaná. Už od doby , co se jí zeptal, jestli je tohle 1b (na začátku roku) se do něj fakt zakoukala ale nedokáže mu to říct. Jakmile na ní přímo promluví začervená se a neví co odpovědět.
,,No to teda." přikývne Petr a Tyg zrudne. Doufám, že já se takhle s Matějem nechovám.
,,Tak co by jste si tak představovali?" zeptám se a rozjedu fantazii na plný obrátky. " Upálit na hranici, jed do pití, kyselinu za krk nebo snad přejed parním válcem?" zeptám se a koukám po nich.
,, Hm.." zamyslí se Petr. ,,Já bych to viděl na ten parní válec." pak se odmlčí a podívá se na mě. ,,Kam na to proboha chodíš? Člověk aby se bál se s tebou pohádat." předstírá ustaraný kuk.
,,Tajný zdroje hochu."řeknu s usměvem. ,,A dávej si na mě pozor, nebo skončíš pod kytičkami"řeknu a rozcuchám mu vlasy .
Tyg se na mě podívá ledovým pohledem a já si zase sednu. Je opravdu velice žárlivá, protože takhle se na mě kouká skoro pokaždé, když se s Petrem bavím. Ale co mám dělat, když mám Petra ráda jako fakt good kámoše?
,,Pokud skončíš se mnou." řekne Petr s šibalským úsměvem a odejde si za partičkou kluků.
,,Musela si s ním mluvit?" vyjede na mě Tyg
,,Bože Ter." Řeknu klidně se koukám na ní. ,,Mluvit s ním budu, protože jsem kámoši a s tebou je taky kámoš. Ale aby si to změnila tak musíš něco dělat!"řeknu zprudka. "Nesmiš pořád jenom žárlit na nic." dodám
,,Já nežárlím, ty s ním jenom koketuješ a on si mě pak nevšímá" řekne smutně.
,,Všímá" řeknu a kouknu na ní.,,Jen mu prostě ŘEKNI co k němu cítíš. Nebo aspoň nabídni rande." řeknu a koukám na odcházejícího Petra.
,,Ty máš co radit." řekne Tyg kousavě a přestane si mě všímat..zakouká se do Harryho Pottera, kterého si sebou přinesla do školy a čte si.
Má pravdu. Já jí nemám co radit, protože já sama jsem s nikým ještě nechodila. Ani na jednou rande jsme nebyla a Tyg to dobře ví. Jsme na tom stejně, obě dvě zamilovaný-bez nadějně dodávám- a obě se k ničemu neodhodláme. Ale já nechci skončit jako stará pana!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama