2. kapitola

19. srpna 2008 v 21:27
II. kapitola
Sedím zahleděně na své židly. Pořád se mou Tyg nemluví a to je už 10 min. Naposledy jsem se pohádaly taky kvůli Petrovi. Ale naše rozpory trvaly 2 minuty, protože jsme se zase usmířili. Vypadá to, že tentokrát její žárlivost vypadá vážněji.
Konečně zvoní a všichni se neochotně sunou do lavic. Neochotně pro to, že teď máme poslední hodinu před obědem a všichni jsou hladový. Na zvyky kručících žaludků by se dala složit pěkná písnička.
Ale hlad není jediný důvod proč mají všichni kyselé obličeje. Máme totiž hodinu matiky a vyučující je Kaplan.
Pan učitel je neskutečně nudný. Celou hodinu jenom monotóně sedí na židli a něco říká. Jednou nebo dvakrát se zvedne a napíše na tabuli příklad, ale třída ho stejnak nevnímá, protože už dávno usnula.
Už ale jeho zevnějšek dokáže odradit. Je neskutečně vysoký, takže mu dělá problémy projíd dveřmi. Už mnohokrát dostala třída výtlem, když zapomněl se ohnout a napálil to plnou perdou do horního prahu dveří. Chudáček. Ale kvůli výšce nemá problémy jenom se dveřmi ale i s oblečením. Protože pravděpodobně ho nebaví nákupy, nosí na sobě pořád to samé ale všechno mu je malé. Kalhoty by potřebovaly ještě aspoň o 5 cm. prodloužit. Hořejšek se skládá z kostkované košile, na které má navlečený pletený svetr bez rukávů. Celkově vypadá jako jedna velká, protáhlá mrkev. Tedy až na to, že není oranžový.
Já osobně ho nemám ráda. On je totiž ten typ učitele, který si zasedává a nadržuje. Hned první den , co jsme s ním měli matematiku nás všechny zkoušel. Rozdával známky pouze 1 nebo 5. Já dostala 5 a se mnou i naprostá většina třídy. Nás rád nemá. Ale 5 lidí, dostalo za 1, takře ty zbožňuje.
Když jsme se podívala ke dveřím, k mé velké smůle se právě otvírali dveře a v nich se objevil Kaplan. Místo toho, ale aby za sebou zavřel dveře, nechal je otevřené a za ním šel dosti obtloustlý, malý (proti Kaplanovi je malý každý xD) muž, s ryšavými vlasy a kulatým obličejem. To podivné individum, byl náš ředitel Westen. Charles Westen aby jsem věděli.
Kdyby jsme ho měla popsat 1 slovem, bylo by to - nesnesitelný.
Každou přestávku se promenáduje ve spodních patrech školy a kontroluje , jestli někdo neporušuje školní řád. Při sebemenším porušením dává podmínečné vyloučení. Bere svou práci až moc vážně a strašně shazuje učitele. Jenom paní Krovtová- učitelka biologie- je jeho oblíbenkyně, protože jak on tvrdí, je jeho dlouhodobá kamarádka. Jak tvrdíme my, je mezi nimi něco víc než JEN přátelství.
Ale abych neobíhala od tématu.
Kaplan a sním v závěsu Westen vešli do třídy a postavili se doprostřed stupínku. Třída utichla a sledovala oba dva pohledy.
Jako první se ujal slova Kaplan.
,,Pan ředitel, mě požádal, jestli bych mu nechal volnost, aby vám mohl něco zdělit," řekl a sledoval nás. ,,Já jsem jeho přání vyhověl." dokončil.
Podle mě neměl jinou možnost než mu vyhovět.
,,Děkuji pane učiteli," řekl Wester velmi pisklavým hlasem. ,,Přišel jsem vám zdělit, že do vaší třídy přibude nový žák."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama