2. kapitola- 2 čast

19. srpna 2008 v 21:28
,,Děkuji pane učiteli," řekl Wester velmi pisklavým hlasem. ,,Přišel jsem vám zdělit, že do vaší třídy přibude nový žák."
Všichni najednou ztichli. Koukali jsme jsme na něj a on na nás. Překvapilo nás, že nám to přišel říct osobně. S tím jeho břichem, přes který si ani nedokáže nazout sám boty , musel vyšlapat celá 2 patra, cože je víc než 50 schodů. Asi se snaží zhubnout.
Z naších výrazů asi něco vyčetl, protože potom hned pokračoval.
,,Přišel jsme vám to říci osobně, protože tento nový žák, je z velice významné rodiny, která je velmi známá. Jeho otec, nám i přispívá na školu a díky jeho štědrým příspěvkům, jsme zakoupili nové vybavení do tělocvičny."řekl a tvářil se potěšeně.
Celá třída nic neříkala. Jenom jsme na něj koukali, a čekali, jestli něco poví. Když tak uvažuji o té tělocvičně, doufám, že ten kluk bude opravdu moc hezkej, protože tělocvik nesnáším a díky starému vybavení jsme moc necvičili, ale teď...
,,Doufám," pokračoval po menší pauze. ,,že se k němu budete chovat přátelsky. Pokud se doslechnu, že ho nějak otravujete, nebo dokonce šikanujete..." konec věty nedořekl ale varovně se po nás koukl.
,, Nějaké otázky?" zeptal se Kaplan. Pravděpodobně, se mu až tolik nelíbilo, že příjde o hodinu.
Ruku zvedla Klaudie. Ona je něco jako mluvčí třídy. Od žákovský rady to má pověřený. Jejím úkolem, je zjišťovat informace a nebo se tahle ptát. Je to docela fajn holka. Dá se s ní normálně bavit, a není namyšlená. Jenom má až moc ráda dlouhý sukně, který nosí každý den.
,,Ano slečno?" zeptal se Wester.
,, Kdy příjde ten kluk?"zeptá se Klaudie.
,, Až za týden." odpoví laskavě ředitel. ,,To je dost dlouhá doba na to, aby jste se o něm něco naučili." dodá.
,, Naučili, pane?" nechápá Klaudie a ani celý zbytek třídy.
,, Ano.." odpoví. V tu chvíli mu zapípá pejžr a on si ho vytáhne a přečte. ,,Musím odejíd, takže zatím zbohem." řekne spěšně a urychleně odejde.
Takový odchod jsme tedy nečekaly. Ani jsme se nestihli zvednou a on byl už pryč ze dveří. Zajímalo by mě, co ho tak popohnalo k odchodu.
Jen co šok z odchodu ředitele opadl, celá třída se dalo do čilého hovoru. I Tyg se na mě otočila a začala se se mnou bavit. Už bylo na čase.
,, Co myslíš? Kdo je ten významný spolužák?" zeptala se.
Pokrčím rameny. ,,Tak to vážně netušim." řeknu. V našem započalém hovoru není ani známka po předchozím nedorozumění.
,,Podle mě to bude nějaký šprt s brejličkamy a mastnýmy vlasy " řekne Tyg.
Mezi tím, se Kaplan marně snaží utišit třídu slovem : Ticho.
,, Myslím, že na vzhledu až tam moc nezáleží," řeknu. ,, Důležitější je, KDO to je."
,,TICHOOOO! " zaduní v tu chvíli Kaplanovo slovo třídou, a všichni zmlknou. ,, Stále je ještě hodina mládeži!" řekne a je celý rudý. ,, Pokud všichni okamžitě nezmlknete, tak vás tu nechám a dám mám ještě několik úkolů na doma." naštvanost z něj přímo číší.
Všichni jenom nesouhlasně zamručeli a sledovali ho.
Po dalších výchovných nadávkách od Kaplana, zase začal učit. Nudný výklad se z něj jenom hrnul a třída upadala do postupného polospánku. Ještě štěstí, že díky ředitelovi, nám z hodiny Matiky zbylo jenom 35 minut.
PS: zase pls o komentáře...a ted je to trochu urychlený, protože sem byla donucená psát a moc mi to nešlo :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama