4. kapitola- 1

19. srpna 2008 v 21:33 |  Moje kniha
IV. kapitola
Naprostým zděšením jsem se nemohla ni hnout. Stála jsme jako přimražená na místě, vedle mě postávala Tyg a jenom nesouhlasně koukala a oni dva se v pohodě oblizovali dál.
Zdálo se mi, že se kolem všechno zastavilo, abych si ten pohled mohla užít dosytosti.
Chtěla jsme dát Filipovi facku, ale v podstatě jsem k tomu neměla důvod. On si se mnou ani nezačal takže nemělo smysl vyšilovat. Krev se mi začala vařit a já začala strašně litovat toho, že jsme sem do té blbé školy vůbec šla.
Najednou se ty dva od sebe odlepili a Nicola se slastně usmála ale Filip se podle mého názoru tvářil překvapeně. Asi čekal že to oblizování bude trvat ještě další den. Nikola mávla a zalezla do třídy.
Filip tam stál a chvilku koukal do země. Pak zamrkal koukl kolem a taky zašel do třídy.
Jeho místo bylo hned za mnou. Bohužel. Před tímto skvostným výstupem bych plesala, jen kdyby seděl ve stejný řadě , ale teď jsme to spíš nenáviděla než milovala.
,,Ket si v pohodě, že jo?" zeptala se mě Tyg když Filip dosedl na své místo vedle třídního magora Tomáše.
,,Jo jsme v pohodě." řekla jsem, ale v pohodě jsme nebyla. Ruce jsme měla pevně sevřené do pěsti a celé tělo mi tak nějak stuhlo.
,,Hele nechceš jít přeci jen ještě domů?"zeptá se a sleduje můj bílí obličej.
,,Tyg, mám zlomenou nohu ne žádnou skřipku!"
,,Dobře jak myslíš, já jen... " zbytek věty nedořekla, protože taktně nechtěla připomínat tamtu situaci.
Ležérně jsem pohodila vlasy a vešla do třídy, kde mě uvítali dost trapným potleskem. K potlesku se přidal i Filip ale toho jsme si nevšímala. Usmála jsem se na Petra, který hlasitě pískal a přiběhl ke mě.

,,Chyběla jste nám ó naše zraněná princezno." řekla a doširoka se usmál.
,,Nebyla jsme tu jen týden." řeknu a pajdám si sednout do lavice. Okolní potlesk už naprosto vymizel a kolem se ozýval jenom šum hovorů.
,, Ale i tak vaši poddaní velice trpěli!" pokračoval ve své šaškárně Petr a hupsnul mi na lavici. ,,Jak nám chyběl váš bič! Jak nám chybělo to mytí vašich smradlavých nohou!" řekl.
V tu chvíli jsme mu jednu ubalila, ale on se začal smát a já taky. Hodila jsem očkem po Tyg. Bylo jasné, že se jí Petrovi řeči nebudou líbit ale teď se tomu taky smála.
,,Stačilo to." řekla jsme a vytáhla si učení z batohu a připravila si na první hodinu. Chemii s naším třídním. Jehož jméno je pan učitel Martin Stráncký.
,,Ale mě se stýskalo." řekl někdo za námi a já si uvědomila , že ten NĚKDO je Filip.
Pomalu jsem se otočila a chladně se usmála. Na jeho tváři se blyštil úsměv a klidný pohled. Takhle z blízka jsme si všimla každého zákrutu jeho vlasů, každého chloupku na obličeji a každičkého prolínání hnědé a tmavě zelené v jeho očích.
Nemohla jsme prostě být naštvaná. Nešlo to. Jeho andělský výraz prostě nutil k tomu, aby ho každý miloval. Jen tak si sedí usmívá se , já se klepu jako malá holka, které má skočit do hloubky i když neumí plavat ale on stejně se tváří jako naprosté neviňátko.
,,Halo? Ket?" uchechtl se Petr, protože jsme na Filipa asi dlouho civěla a musím přiznat, že s pootevřenou pusou.
,,Jo" řekla jsem a rychle jsme se otočila. Rukou jsme kolem sebe máchla a tím pádem shodila celé učení, co jsme si teď připravila.
Na zemi byl nejrychleji Filip a s hravým úsměvem mi věci podal.
,,Nediví se, že si narazila do sloupu." řekl a položil moje věci na stůl.
Zarazila jsme se. Neřekla jsem nikomu, že jsme na kole narazila do sloupu, protože mi to připadalo hodně trapný. Jediný kdo to věděl byl David, který mě samozřejmě u celého incidentu sledoval a máma, které jsme to musela říct. Ostatní měli žít v domnění, že jsme nešikovně šlápla na schodech a skutálela jsme se dolů.
,,Já do žádného sloupu nenarazila." ohradila jsme se spěšně ale celá jsme při tom zrůžověla.
,,No jak myslíš." usmál se a zase zapadl na své místo z mnou.
Celé tři minuty než zazvonilo seděl za mnou na místě a lehce se pochechtával. Jenom potichu, aby jsme to slyšela jenom já. Aby jsem věděla, že ví o mým tajemství, které se týkalo kola a sloupu. Jak to krucinál ví?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama