4.kapitola - 2

19. srpna 2008 v 21:33 |  Moje kniha
Zazvonilo a do třídy velkolepě vešel náš třídní. Opravdu jsme měli štěstí, že jsme chytli právě jeho. On byl takové velké dítě. Pořád by s námi někam jezdil a na učení by kašlal. Pořád tvrdí, že škola nám nakonec stejně k ničemu nebude a pokud se nestaneme učitelem tak že vědět vzorec aminokyselin nám tím pádem bude úplně k prdu. Taky je hodně extravagantní takže klidně by přišel do školy v růžových plavkách a klobouku a nepřipadalo by mu to divný.
Na začátku roku nám řekl, že pokud nebudeme mít žádné velké průsery, takže nám většinu chemie odpustí a kdykoli to bude možné, budeme jezdit do zábavních parků. Nejdřív se všichni smály ale když jsme hned týden na to jeli do velkého bazénu, všem pusa sklapla.
Hodil svou tašku s věcmi na stůl a vytáhl židli doprostřed stupínku a sedl si na ní. Přejel celou třídu pohledem a zastavil se na mě. Chvilku přemýšlel a pak hlasitě vykřikl.
,,Ketherin! Jak si nám chyběla! Co tvoje postižení?" měl příjemný hlas a když jsme ho poprvé slyšela, myslela jsme si, že dabuje filmy. Nebyl ani nijak ošklivý ale moje věková kategorie to nebyla.
,,Už to nebolí." řekla jsem a lehce jsme se usmála.
,,O tolik věcí si přišla když si ležela doma v posteli. Opravdu to tu bylo zajímavé." Při těchto slovech se mě pokusil přehlídnout a spočinou zraky na Filipovi. ,,Ale nyní si tu táááákže tě mohu přestavit."čiperně vstal a přiběhl na místo mezi mnou a filipovou lavicí.
,,Vztyk mladý muži." řekl Filipovi, který protočil panenky ale vstal. Pan profesor Stráncký mi podal paži ve snaze mě zvednou. Já ale se opřela o lavici a postavila se sama.
,,Takže Ketherin toto je Filip Dajer. Filipe tohle je Ketherin Isrová." Filip mi podal ruku a zatřásl s tou mou.
,,Pravý gentlaman ručku políbí." podotkne jen tak mezi řečí Stráncký a přitom se usměje.
,,Ostatním ruku nelíbal tak proč jí?" vypískne jedna moje spolužačka. Předpokládám, že taky zabouchlá do Filipa.
,,Kdyby měl líbal ruku všem, pusa by mu upadla." řekne na to Petr a pár lidí ze třídy se uchchechtne.
,,Já nepotřebuju líbat ruku." řeknu rychle a svou ruku odtáhnu z té Filipové.
,,Mno tak to je tvůj názor." řekne s ušklebkem Filip a pak koukne na Stánckého. ,,Už si můžu sednout?"
,,Jo posaď se." kývne hlavou učitel a odběhne si zase sednou na svou židli uprostřed stupínku.
Co tomu Filipovi jako je? To mu už vadí i to stát vedle mě? Copak jsme mu něco udělala? Nerozumím mu. A to že je to můj názor, to mělo být jako co? Hlavou se mi začali honit otázky a neznala jsme na ně odpovědi. Chtěla bych si s Filipem normálně promluvit ale to já nedokážu, protože jsme na něj naštvaná a taky zamilovaná takže kdyby jsme spolu mluvili, ze mě by nevypadlo nic rozumného a pořád bych sebou ošívala a krčila se, jak mi jednou řekla moje bývalá spolužačka, když jsme se bavila s jedním bývalým spolužákem, který se mi zrovna tu dobu líbil.
,,Takže chemii asi zvládáte takže se zabereme do hovoru na téma příštího výletu do Zoo ." říkal mezi tím náš učitel. Třídou se ozvalo povzdechnutí a potom se začalo živě konverzovat s učitelem a taky mezi lavicemi. Nikdo do zoo nechtěl, protože každý argumentoval s tím, že to je pro malý děti a ne pro 15. nebo někdy i 16. leté lidi.
Tyg se zahovořila s učitelem, na kterého mluvila přes polovinu třídy a já jsme hledala někoho, kdo by mluvil se mnou.
Otočila jsme se , jako že na Petra ale ve výhledu byl Filip. Usmál se na mě a předklonil se na lavici tak, aby mohl být ke mě co nejblíže a přitom mohl šeptat.

,,Aby si věděla, já bych ti tu ruku klidně políbil." řekl a v jeho hlase byl slyšet jistý posměšný podtón.
,,Já ji ale políbit nechtěla." řekla jsem na to já a pokusila jsme se být klidná.
On se mírně ušklíbl a potom se usmál. ,,Proč nechceš přiznat pravdu s tou zlomenou nohou?"
,,Já pravdu řekla." řeknu mírně přiškrceným hlasem.
,,Ale no tak Ket, David mi řekl o tobě a o lampě." usmál se na to.
,,Já žádného Davida neznám a nohu jsme si zlomila na schodech u nás doma." řekla jsme rázně a nedbala jsme na to, co na to bude chtít říct a otočila jsme se směrem k tabuli.
,,Nevěřím ti." řekl na to už hlasitě Filip ale debatou už nepokračoval.
Takže on zná Davida! Proto ví o té noze. Ale co když to někomu řekne. Co když to řekne své Nikolce? To bude obrovský trapas. Už vidím ty keci o tom, že neumím jezdit na kole a že jsem úplně levá a narazím do lampy. Ale vlastně odkud zná Davida. David říkal, že se sem přistěhoval nedávno. A Filip vlastně taky.
O ne! Ne! Ne! Ne! Oni... Kurník oni jsou asi příbuzní! Proto Filip o tom ví! Samozřejmě, že se David doma zmínil o tom, že vezl nějakou potrhlou holku jménem Ketherine do nemocnice a že nakonec měla zlomenou nohu. A Filip zjistil v pondělí, že ta holka jsem já. Ou...
Nemůžu teď Filipa požádat o to, jestli by mi nepřivezl kolo. Proboha už zase další průser.
,,Vážení to by stačilo." rozlehl se po třídě hlas Stránckého. ,,Dobře ukecali jste mě. Do Zoo nejedem." řekl. Ani se nesnažil předstírat, že mu je to líto. Asi mu bylo jedno kam pojedem. ,,Teď ale vymyslete, kam tedy vyrazíme." dokončil.
,,Do skate-parku."
,,Do obchodního střediska. Jsou tam nový slevy."
,,Na koupálko jako minule."
,,Do parku."
Třídou se to jenom hemžilo různými návrhy ale já jsem se nezapojila. Jednom jsme poslouchala ale nevnímala. Měla jsem starosti svoje a to kam pojedem, mi moc nezáleželo.
,,Tak klid. Budeme losovat. Každý napište svůj návrh na papír a pak sem doneste. Já potom něco vytáhnu a pokud dostaneme svolení do vedení, tak tam pojedeme. A nechci slyšet nic o tom, že tam nepojedeme!"
No to je ale super. Musím něco vymyslet. Nechci jet na nějakou pěší tůru ale pokud to tam nějaký pako napíše tak budu muset. Tedy vlastně ne. Mám zlomenou nohu.
Mno takže aspoň pro jednu věc se to vyplatí. Možná mě čeká obří trapas kvůli nešikovnosti na silnicích, ale aspoň nebudu muset jít na nějaký výšlap.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angel:-* Angel:-* | 25. srpna 2008 v 14:19 | Reagovat

juu to je good příběh jen tak dál

2 anonym anonym | 5. února 2009 v 19:35 | Reagovat

piš dál..:) prosím..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama