Proč škytáme

19. srpna 2008 v 20:41 |  Zajímavosti
Tak na tohle mě navedla Míša. Včera jsme u ní byla a ona snad škytala 10 min. Každý si myslíme-nebo se to říká- že škytáme, když na nás někdo myslí. Ale není to trochu mylný? Porotože tím pádem by jsem škytali skoro všichni a ti, co by neškytali těm by to bylo líto. Takže jsme pátrala po odpovědi na otázku PROČ ŠKYTÁME?


PROČ ŠKYTÁME?
Škytání je zábavná a zárověň trochu drsná reakce našeho těla. Je obecně považováno za něco jako kašlání, kýchání nebo zvracení.
Je možné, že člověk začne škytat protože se příliš rychle najedl nebo napil a nadechl se přitom vzduchu. Tím dochází k podráždění bráničního nervu, které se projevuje křečovitými stahy bránice, jež vyvolávají prudké vdechy, což je škytání.
Většina lidí škytá minutu nebo dvě a pak je škytání přejde. Pro postižené je dost obtížné, pro lidi z okolí bývá často příčinou povyražení. Existují však i případy poněkud řekněme zvláštní: tak třeba Charles Osborne z Anthonu v americkém státu Iowa začal škytat v roce 1922 a přestal v roce 1990. To je šedesát osm let. Po tu bobu dokázal vést zcela normální život- dvakrát se ořženil a zplodil osm dětí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Keruchi Keruchi | 29. května 2013 v 22:43 | Reagovat

Osm dětí? -.-" To jako škytal při sexu? :D to si to asi moc neužil :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama