Utržky z Brány- smrt

19. srpna 2008 v 20:52 |  Bartimaeus
Uplný konec knížky,Tady mluví Bartimaeus s nathanielem v myšlenkách protže Bartim je v něm , ale pro ty co to chtějí číst nebudu vysvětlovat jak se tam dostal a proč a taky kdo je nouda, A taky nebudu říkat že Nathaniel umře. :"(..jo a sorry za chyby ale štvě mě to protže se mi polovina vymazala!!!!
-,,Bartimae".....Ta myšlenka byla velice slaboučká
,,Ano?"
,,Byl si dobrý sluha....."
Co se dá na něco takového řísct?Myslím ve chvíli kdy yse k vám blíží¨smrt a pět tisíc let uspěšné kariery půjde co nevidět do kytek?Upřímě řečeno, nejlepší přijatelnou reakcí by bylo nějaké hrubé gesto následované hodně vulgárním zvukem , ale zase sem byl namydlený-jelikoš jsem vězěl v jeho těle , provádělo by se to tak složitě, že by to nestálo za námahu **Taže jsem jen unavěd¨ně zatoužil, aby nám to podbarvovala nšjaká trnkavá melodie. ,, No jo ty si taky docela ušel"
,,Neříkám že si byl dokonalí..."
,,Cože?"
,,To ani náhodou,uznej to, většinu věcí se ti podařilo zvorat."
,,COŽE?"Taková drzost.Urážky v takovouhle chvíli! když se k nám blíží smrt a tak dále.Prosím vás.V duchu se si vyhrnul rukávi,,NO jestli jsem se rozhodli bát upřímný tak já ti teda něco povím kámo-"
,,A proto tě propouštím.
,,Hé?"Ale ne , slišel jsem dobře.To mi bylo jasné.Mohl sem mu číst myšlenky.
,,Nevykládej si to špatně.Já je musím rozbít hůl v pravou chvíli.Ty jio udržuješ v celku.Ale když jde o něco tak důležitého nemůžu to nechat na tobě.Určitě ybs to nějak pokazil.Nejelpší bude...nejlepší bude tě propustit.To hul automaticky uvolní..Pak budu vědět že se to udělá správně. " S maximálním vypětí síli se přiměl pronest poslední potřebná slova.
,,Nathanieli-"
,,Pozdravuj ode mě Kitty."
V tom se nouda ocitl u nás .Nathaniel dokonči propouštěcí zaklínadlo.Vyklouzl jsem.Hůl se rozlomila.
Typický mág.Až do konce mi nedal možnost říct k tomu jediné slovíško.Což byla docela škoda, protože v tu poslední chvíli bych mu ríd pověděl, co si o něm myslím.Ale vzhledem k tomu, že v tom zlomku v teřiny jme byly doslova a do písmene jedna bytost, jsem si ceslkem jistý že to věděl.
**No si skuste dělat sprostý posunek sami na sebe.Prostě to není ono, nemyslíte?
Bartimaeus. strana 459-460
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AngEl AngEl | Web | 17. října 2009 v 18:38 | Reagovat

kráásně smutný .. a ještě když tam je, jak se Kitty vrátí k tomu rozbořenýmu pavilonu, spleti roztavenýho železa a střípků skla, a říká: "To jsou ty vaše sliby."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama