Jak psát, aby čtenáři rádi četli

1. září 2008 v 19:05 | Pawja
Upozornuji, že nadcházející slova NEJSOU z mé hlavy a okopčila jsme je z Blogu.cz, kde píší rady pro blogaře. Upřímně řečeno, s tím, co je níže uvedené plně souhlasím! Velmi dobré rady jsou to a asi to budu dělat. Teda, budu se řídit, podle těch rad, aby jste si něco nemysleli.
diary

Jak psát tak, aby to čtenáře zaujalo, nebolii jak nadepisovat články a jak psát


"Zvolte si styl psaní. Zní to možná šíleně, ale napadlo vás někdy jaký styl psaní vůbec používáte? V případě, že to víte, přizpůsobili jste tomuto svému stylu svůj blog? Každý styl psaní má také jiné požadavky na samotný blog.
Používejte nadpisy. Pokud návštěvník vašeho blogu uvidí zajímavý nadpis, bude chtít o dané věci vědět více, nezůstane tedy pouze jen u jediné věci. I Nadpis uprostřed článku má své opodstatnění.
Piště, publikujte, přidávejte neustále nové věci a to pravidelně. Toto ještě jednou zdůrazním - pravidelně. Pokud již někoho něčím zaujmete jednou, můžete jej zaujmout i podruhé, po třetí atd. Vytvoříte si stálého návštěvníka, sice chvilku trvá, ale pravidelným publikováním toho docílíte rychleji."


"Nikomu se nečtou urážky zrovna lehce. Nepiš články sprostě a hnusné komentáře maž. Pohoda je na tvém blogu až neuvěřitelně důležitá."


"Jistě víte, že mnoho lidí se kouká na blog.cz a chytá se na nejlepší titulek nově vzniklého článku, na který pak samozřejmě klikne. A co vy s tím? Můžete napsat absolutně nudný článek o např. zubním kartáčku a dát tomu název Fotky nahé J.K. Rowling, na které se kdekdo chytne. Já vím, je to podvod, ale tu návštěvnost už vám nikdo nesmaže. Aby to bylo ještě dokonalejší, tak víme, že když zadáme slova do vyhledávače, možná zobrazí vaši stránku, tak by bylo dobré, kdybyste si na začátek článku napsali 2-3 řádky o tom, jak se "ta Rowlingová spila a jaký má rebelský tetování" (ovšem, není to pravda, i když co já vím....) a pak si pokračovali o tom kartáčku. Tak co vy na to? Vychytané, že?Má to ale takový malý háček: Ten, kdo vám sedl na lep, už k vám asi nikdy nezavítá...."


"Je třeba si ujasnit, jestli chcete: 1) deník, 2) osobní prezentaci, 3) psát o jednom tématu, 4) vystavovat fotky. Hlavně se neberte už od začátku moc vážně - dělejte si ze sebe srandu. Pište krátké věty, vyhněte se dlouhým odstavcům - nikdo je prostě nečte; pište rovněž krátké odstavce a často je od sebe oddělujte; používejte perex a nepište články delší než jeden scroll myší.
Neškemrejte o komentáře, nedoprošujte se klikání na ankety apod.; znejte svoji cenu - když článek nikoho nezaujme, tak jste ho napsali asi blbě - hoďte to za hlavu a pište dál a lépe.
Zajímavý člověk má i zajímavý blog a naopak; blog o vás vypovídá víc, než si možná myslíte; nezapomeňte na to, že co jednou dáte na internet, to už neovlivníte - nikdy nevíte, kdo si to přečte; stejně tak nevíte, co možná svým blogem způsobíte nebo kdo si to od vás zkopíruje, apod.; za svůj blog nesete odpovědnost pouze a jedině vy."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marťas marťas | Web | 1. září 2008 v 19:12 | Reagovat

jejku to zní zajimavě ;) .... se tím asi budu řídit ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama