Bartimaeus

Bezmezná úcta a láska k Rekhytovi

31. srpna 2009 v 20:37 | Pawja aneb AfroGirl
Předchozí čánky na toto téma jsme musela smazati, protože by tak pravopisně špatně napsaný, že jsme se za něj styděla. Ale jak koukám, on je na blogu pořád! Jej, tak to ignorujte, stejně je to pro vás k ničemu.Miluju ho. Bezmezná oddanost, touha, láska a jiné podobně sladké city k němu chovám. Pořád bych ho nosila. Pořád bych ho četla... Mluvím o Bartimaeusovi vy tupci. Už zase nedáváte pozor a nechápete mé myšlení.

Jiný obla než u nás

19. srpna 2008 v 20:55
bartimaeus.gif bartimaeus image by welyisgod
dle mého znaleckého názoru mohu usuzovat, že tento obal tak velevážené knihy je stejně dobrý, možná i lepší, než je znám nám Čechům...Běda těm co čtou Bartimaea v tomto krásném vázání...já chci taky!!! xDD....Ne že bych měla něco proti tomu našemu stylu knih, ale mám ráda, když jsou knihy takovéhle-jednoduché, s jednou hlavní barvou na podkladu a tak dále...

Utržky z Brány- Natovi chromozomi

19. srpna 2008 v 20:55
,,Kde je"?
,,Jak to mám vědět?Copak máš oči v zadu?Já se můžu podívat jenom tam co ty."
,,Dobře , dobře uklidni se."
,,Já jsem uplně klidný.To ty jsi nervozni. V sistému ti koluje spousta divných chemikálií a hrozně tě nabuzujou.Není divu , že to lidem nemyslí jasně .Tamhle! Ne- to se jenom vítr opřel o plátna.Áááááách.To sem se fakt leknul.

Hele já chápu , že vám to možná (asi určitě) nepřipadá vtipný ale tak to nečtěte a budeto !

Názor na Bartaea ve filmu

19. srpna 2008 v 20:54
Všici Bartimaeovic určitě zaznamenali, že bude film. Já musím uznat, že jsme naprosto zklamána. Nechci ten film! Už jen proto, jaké jsme zaznemanala zklamání u Eragona. Kniha byla maximálně dobrá ale film... hrůza. Jediný co stálo fakt za to byla příroda, Saf a Eragon ale jinak všechno bylo strašný. (sorry těm co se to líbilo) A ted si uvědomte, jak to bude s Bartíkem. Když budeme mít štěstí, budeto jako pán prstenů ale stejnak pro ty co nejdřívě četli knihu to bylo asi ne moc good, ale pokud nebude, tak dopadneme právě jako Eragon.

Utržky z brány - Akustyka lahví

19. srpna 2008 v 20:53
O akustice lahví vím všechno.Většinu šestého stolletí sem strávil v malé lahvičce od sezamového oleje zapečetěného voskem, která strávil v malé lahvičce od sezamového oleje,zepečetěné voskem,která si plavala v Rudém moři.Můj křik nikdo neslyšel.Nakonec mě vysvobodil starý rybář,a tou dobou jsem už propadal takovému zoufalství, že jsme mu byl ochoten splnit pár přání.Vynořil jsme se v podobě obrovité kouřové postavy ,odpálil pár blesků a sklonil se k němu, abych se zeptal, čeho si žádá.Chudáka starého trefil šlak a na místě bylo po něm.Nejspíš s toho plyne nějaké ponaučení, ale zaboha mě nenapadá jaké .
Tohle je moje jedna z neoblíbenejších poznámek pod čarou xDD...Bartim je ptostě pako xDDDDD (ale v dobrým slova smyslu)

Utržky z Brány- smrt

19. srpna 2008 v 20:52
Uplný konec knížky,Tady mluví Bartimaeus s nathanielem v myšlenkách protže Bartim je v něm , ale pro ty co to chtějí číst nebudu vysvětlovat jak se tam dostal a proč a taky kdo je nouda, A taky nebudu říkat že Nathaniel umře. :"(..jo a sorry za chyby ale štvě mě to protže se mi polovina vymazala!!!!
-,,Bartimae".....Ta myšlenka byla velice slaboučká
,,Ano?"
,,Byl si dobrý sluha....."
Co se dá na něco takového řísct?Myslím ve chvíli kdy yse k vám blíží¨smrt a pět tisíc let uspěšné kariery půjde co nevidět do kytek?Upřímě řečeno, nejlepší přijatelnou reakcí by bylo nějaké hrubé gesto následované hodně vulgárním zvukem , ale zase sem byl namydlený-jelikoš jsem vězěl v jeho těle , provádělo by se to tak složitě, že by to nestálo za námahu **Taže jsem jen unavěd¨ně zatoužil, aby nám to podbarvovala nšjaká trnkavá melodie. ,, No jo ty si taky docela ušel"
,,Neříkám že si byl dokonalí..."
,,Cože?"
,,To ani náhodou,uznej to, většinu věcí se ti podařilo zvorat."
,,COŽE?"Taková drzost.Urážky v takovouhle chvíli! když se k nám blíží smrt a tak dále.Prosím vás.V duchu se si vyhrnul rukávi,,NO jestli jsem se rozhodli bát upřímný tak já ti teda něco povím kámo-"
,,A proto tě propouštím.
,,Hé?"Ale ne , slišel jsem dobře.To mi bylo jasné.Mohl sem mu číst myšlenky.
,,Nevykládej si to špatně.Já je musím rozbít hůl v pravou chvíli.Ty jio udržuješ v celku.Ale když jde o něco tak důležitého nemůžu to nechat na tobě.Určitě ybs to nějak pokazil.Nejelpší bude...nejlepší bude tě propustit.To hul automaticky uvolní..Pak budu vědět že se to udělá správně. " S maximálním vypětí síli se přiměl pronest poslední potřebná slova.
,,Nathanieli-"
,,Pozdravuj ode mě Kitty."
V tom se nouda ocitl u nás .Nathaniel dokonči propouštěcí zaklínadlo.Vyklouzl jsem.Hůl se rozlomila.
Typický mág.Až do konce mi nedal možnost říct k tomu jediné slovíško.Což byla docela škoda, protože v tu poslední chvíli bych mu ríd pověděl, co si o něm myslím.Ale vzhledem k tomu, že v tom zlomku v teřiny jme byly doslova a do písmene jedna bytost, jsem si ceslkem jistý že to věděl.
**No si skuste dělat sprostý posunek sami na sebe.Prostě to není ono, nemyslíte?
Bartimaeus. strana 459-460

Utržky z Brány - žoldnákovi boty

19. srpna 2008 v 20:52
Tady píšu některé utržeky ze 3 (ptolemaiova brána) protože jsou naprosto bombový :)..ale musíte chápat ,že vám tu nebudu vypisovat celou stránku aby jste to pochopili, prostě napíšu jen po tu část , po kterou já se tlemím a je to xD... ale někdy se netlemím někdy brečím lavně když ..... (no víte).Jo a celý sem to opisovala ne kopírovala a tak si toho centě :)
-Malér byl v tom, že sem toho chlapa znal.Potkali jsme se už dvakrát a při obou příležitostech mezi námi došlo k názorvé neschodě, kterou sme se usilovně snažili vyřešit civilizovaným způsobem.Ale ať už sem ho rozmáčkl sochou, uvolníl pod ním Detonaci , nebo (jak při tom posledním setkáním) ho prostě podpálil a strazil s kopce, zdálo se , že nikdy neutrpěl sebemenší zranění.Na druhé straně, on mě témeř uspěšně zlikvidoval různými druhy stříbrných zbraní.A ted, když sem na tom nejhůř, se musí vynořit znovu.To mě zaskočilo.Ne že bych se ho bál, božínku ,to si nemyslete.Jenom jsem byl oprávněně znepokojen.
Jako obvikle měl na sobě žoldák stařičké kožené boty , obřezané a obnošené, které vysloveně páchli magií*
*Na rozdl od mého pána které vyslověně jenom páchli ......Bartimaeus , strana 116

Ten, jemuž za vše vděčíme

19. srpna 2008 v 20:49
jo jo...tak tohle je ten, který mě a mnohým z nás dal Bartima. Tenhleten chlápek napsal všechny tři díli Bartimaea a dodal mu všechno po čem my, věrné čtenářky toužíme xD

Já a on- mé city k němu

19. srpna 2008 v 20:47
Tento článek bych chtěla věnovat Batimaeovi...ti kdo ho neznají tak nechápou mé (jak bych to naazvala) zaujetí na tuto neexistující postavu ale já ho prostě mám fakt ráda....Kdyby jste si přečetli jakoukoli jeho knihu ( ne jeho samozdřejmě ale Stroutovu knihu) tak by ste mě chápali. Leckterý kluk by se mohl učit od jeho vtipu..jo jaký já dostávala záchvaty smíchu při jeho poznámkám pod čarou, nebo lecketý démon ( beru v potaz knihu) by se mohl učit od jeho výborný strategie ( zdrhni). A jak mě dostávaly ty jeho blbý keci na Nathaniela (zvlášt v 1 dílu). Božínku to je strašný....Prostě to řeknu jednoduše- někdo žije ve světě Harryho Pottery , někdo zase žije s Eragonem nebo s kýmkoli jiným a tak já mám Bartima. Tak holky který mě znáte (myslím kamarátky) ale vlastně i ti kdo si se mnou píšete ppřes icq , to že často zminuju Bartima v rozhovoru, je podle mě normální a stejně, jako vyprchalo (ne uplně) moje zaujetí pro Eldesta tak vyprchá ( možná) i moje zaujetí pro Bartima...
xD xD xD
 
 

Reklama