Zajímavosti

O Harrym.. (velmi obsáhlý článek..)

3. prosince 2011 v 21:25 | Pawja aneb AfroGirl

Četli jsme ho, sledovali jsme ho, milovali jsme ho. Chtěli jsme umlátit režiséra za chyby, chtěli jsme mít podpisy herců. Sbírali jsme fotky a články, kupovali knihy. Pro mnoho lidí byl konec, když shlédli druhou část sedmého dílu, ale pro nás, nikdy nebude konec, protože stále budeme číst knihy a stále budeme sledovat filmy.. (nebo budu snad sama?)


Už jsem četla mnoho mnoho článků o tom, jaké to bylo tolik let s Harrym Potterem a jaké je to teď, když se už žádného Harryho nedočkáme. Známe tolik parodií, znám tolko vtipů na Harryho (nejlepší je skupina "vždycky mě nasere když se opřu o zeď a propadnu do příčný ulice" tam se zaplavíte jako já každý den), ale knihy a i filmy, které k tomu nerozlučitelně patří zůstanou v mém "srdci" navždy. Protože která slečna nemilovalla Daniela (dokud se ze něj nesral odporhumus ve 4), nebo kdo z nás nechtěl v 11 dostal soví poštu s pozvánkou do Bradavic. Nikdo nechtěl být mudlou, ani ti kdo jen viděli film. A proto teď o tom píšu..

Hamburská pečeně s hrozinkami a rozmarýnem

10. května 2010 v 17:10 | Pawja aneb AfroGirl

Aby ste věděli, jaká je Pawjínka velká kuchařka, a jaké jídlo normálně žere. Ale dneska jsem se přejedla, že mě z toho bolí aj hlava. Asi si dám na pár dní zase něco jiného. :D

Hamburská pečeně s hrozinkami a rozmarýnem

Ingredience:
  • Špagety
  • Tavený, nejlépe kostkový mazací sýr
  • voda
  • olej
  • sůl
(asi vám došlo, že se nejedná o Hamburskou pečeni s hrozinkami a rozmarýnem .. )

Návod k přípravě:

Do většího hrnce přidáme pár kapek oleje a sůl a dáme vařit. Až voda dosáhne bodu varu, vložíme potřebné množství špaget (já osobně to odhadnu pro jednu osobu tak 1 z 5 případů) do hrnce, zamícháme a necháme 8-1o vařit, dokud nezměknou. Předem velmi důrazně upozorňuju- MÍCHEJTE TY ŠPAGETY OBČAS, JINAK Z TOHO MÁTE OBŘÍ HNUSNOU HROUDU SLIZU. (Jo, jednou se mi to scucklo). Po uvažení špagety zcedíme.
Do malého kastrůlku přidáme trochu vody a podle porcí dodáme sýr. Na jednu porci tak 4-5 trojuhelníčků sýra. Velmi záleží na tom, jestli máte rádi tekutý sýr-přidáte více vody- nebo když je to husté. Já upřednostnuji vodu tak akorát nadno a 4 kusy sýra, bez přáchutě- labužnící ať si dají třeba Veselou krávu s šunkou.
Sýr vložíme nad plamen, rozmasakrujeme a neustále míháme, dokud se nestane z něj hnusná bílá voda, připomínající zajímavé věci. Pokud možno bez hrudek. Pokud nebudete míchat, napálí se vám sýr na celý kastrůlek.
Nyní si jen vezmeme nějakou hezkou misku (mnohm lepčí miska než talíř, pře se vám to lépe spojí), do které vložte špagety a pak polejete bílou směsí sýru a vody. Nu a teď jen míchat a vualá! ..

Závislost magnetické indukce a poměrné permeability na intenzitě magnetického pole

15. března 2010 v 15:41 | Pawja aneb AfroGirl
H- intenzita magnetického pole
B- magnetická indukce
(takový to u divný a dole má r)- poměrná permeabilita
(takový to u divný a dole má 0)- permeabilita vakua
(takový to u divný a dole má 0)- 4xPíx 10na mínus sednou Hm na mínus první

Magnetická indukce ve ferromagnetickém prostředí není lineární funkcí elektromagnetického proudu, který pole vytváří. Místo proudu se uvádí jako nezávisle proměnná veličina intenzita magnetického pole, která se např. u dlouhého solenoidu v homogenním prostředí určí z výrazu H=NI/l (N- celkový počet závitů, I- proud, l- délka solenoidu). Tabulka uvádí příklad závislosti B na H pro některé látky.

(následuje tabulka, kterou si rozhodně moc rádi domyslíte)


Né jako fakt, nejsem magor, ale těmdle věcem sem se dneska smála ( smála neznamená, že jsem je pochopila), když sem jela dom vlakem. Ze školy, ve které jsme prosím pěkně byla 2 hodiny :D. A to proč? Protože nám dneska nejeli ráno vlaky. A to proč? Protože do lokálky narazilo auto. A to znamená, že 4 vlaky, které měli jed na trase Moravany- Holice a zpět nejely. A to znamená, že jsem hodinu a něco čekala v Rhovni na vlak, který se neuráčel přijed. Ale jakožto velice slušná studentka milující školu jsme přifrčela autem do Moravan, a následovně sem se prostě už dostala do školy.


Počet efemeridových sekund v tropickém roce S= 31 556 925, 974 7 s

Byla jeho slovy okouzlena

10. srpna 2009 v 13:06 | Pawja aneb AfroGirl
Šetřte se lidi s těma komentářema!

To byl vtip, vtip a znovu nestoudný vtip. Takže pokud někdo jen ze srandy přestane psát komentáře, tak já přestanu psát články. To byl taky vtip. Dneska jsem ale veselá kopa co?

Včera jsem ho zase objevila. Znovu zaplul do mé duše, svými slovy ohromil mé mozkové buňky a já jako omámená je začala přepisovat na papír ve snaze si to zapamatovat. Ingorovala jsem křeč, které mi do pravačky vystřelovala, protože jeho básně jsou tak dlouhé, ale tak krásné!

Aby jste věděli o kom mluvím, tak je to o francouzkém básniku, který je už nějaký ten pátek pod drnem, kvůli rakovině plic ... Jacques Prévert.

John Donn- báseň

20. června 2009 v 13:15 | Pawja aneb AfroGirl

Nestavěj své lásce vězení,
milovat znamená křídla si dát.
Pokud vy dva jste si souzení,
svobosná vrátí se tisíckrát.
Seděl v okně

12. května 2009 v 18:42 | Pawja aneb AfroGirl

Wualá... Miluji tyhlety jednoduchý kravinky. No však víte, jen nějaký obrázek v záhlaví a konec. Vypadá to tak světoborně co? :D

Víš kolikátý člověk si, který tenhle článek začal číst? První, druhý, třetí, čtvrtý, pátý nebo šestý. Víc lidí so to nepřečte. Docela smůla co, když na zemi žije tolik moc lidí. Kdybych měla procentuálně vypočítat, kolik lidí za den navštíví můj blog (nebo i za celou jeho existenci) byla bych tu rozhodně ještě pozítří. Až tolik lidí tu je! :D

Mám docela dobrou náladu, i když jak se snažím rožvýkat to strašně tvrdé Maoam ( ty strašně dobrý bonbony), docela mě z toho bolý zoubky. Bolí tak, jako když se snažím rozkousnou rohlík, jablko nebo cokoliv kousavého. Ale to Maoam prostě sežeru!

BlaHo- rady pro kudrnáče

31. prosince 2008 v 13:30 | Pawja aneb AfroGirl
Sleduji BlaHo, což je pořad na streamu, kde ukazují různé triky s učesy, jak se o ně starat a prostě různé jiné rady. Většinou, když vymýšlí nějaký nová učes, je to na vlasy rovné. A to mě dost kálí, pře já se svými vlasy toho moc neudělám. Ach ano, za originalitu vykoupeny nudou.

Ale projela jsme celé BlahO - přes 60 dílů - a našla jsme tohle. No rady pro kudrnáče. Měli mýt i další ale nezbyl čas :(.

Takže kudrnaté dámy hleďtě, jiné dámy se koukněte na stream a najděte si nějaký ten originální učes, čímš okouzlíte své okolí ;)Step Up 2- závěrečný tanec

12. prosince 2008 v 20:04 | Pawja aneb AfroGirl

No, sice jsem říkala, že ted budu akční na tom blogu ale nějak se mi to extra nedaří co? Já nějak neci, vím, že jsme přednastavila jeden článek ale on se nějak nece zveřejnit tak jako na něj čekám víte? :D
Nebudete věřit co se mi děje. Vážně, každej normální člověk by si pořídil nový comp, nebo alespon novej HW ale já ne.. A víte co? Ted se mi pokakal i SW ztratky proto, že předně nevim jak se to píše :D:D Prostě na Firefoxu nejde už ani youtube.com! Nejprve odešel seznam a teď tohle?! Zkoušela jsme ten program vymazat ale když jsme ho nahrála znova, problém byl stejný. A já chudák to musim nějak opravit a to vážně newim jak!

Nu ale já jsme vám tu nechtěla tlachat o svých osobních problémech pře jinak by to bylo mnohem na dýl. Chtěla jsme vám ukázat video, na který se poslední dobou koukám porád. Mnozí z vás to znají pře jsme měli to štěstí, viděl Step Up 2, což mě se poštěstí až v Pondělí, kdy mi spolužačka ten film snad pučí. Toto je závěrečný tanec, který je totál maso! Takhle bych chtěla umět tancovat, pro tohle já žiju!

Step Up 2 - závěrečný tanec


Harry Potter 6- trailer s českými tytulkami

5. října 2008 v 21:14 | Pawja aneb AfroGirl
Honem... klepu se a jsme nedočkáva. Prostě chci už napsat ten článek, zveřejnit to at sem v klidu.

Našla jsme to, nadchlo mě to ohromilo a klepu se z toho. Premiéra je přesunuta na 17.7.2009 takže to máme za dýl, pře měla být v prosinci bo tak nák. Bože... to je napínavý! Strašně se těšim... Jejku!
>>,,Umím mluvit s hady, občas za mnou přídou.." paráda


Pokud máte zájem o tytulky, tak se jukněte sem dolů.. uplně maximální! :DDD

Spánek a snění

19. srpna 2008 v 20:41
Proč jsem na svůj blog dala zrovna tento článek? No asi proto, že spánek je pro mě neoblíbenější činost dne. Strašně ráda ulehám do peřin a před spánekm si sním a doufám, že se mi bude zdát sen o něčem hezkém a příjemném. Ale taky mě hodně zajímá, všechno co se snů týče. Líbí se mi všechny teorie, co sny vlastně jsou. Někdo tvrdí, že prostřednictvím snů nahlížíme do jiného sněta nebo realiti. Někdo zase tvrdí, že sny jsou pomíchané myšlneky a zážitky ze dne. Pro jiného jsou sny něco jako výklad budoucnosti. Já upřmně věřín na všechny varianty. Ale asi nejpravděpodobnější je ta možnost, kterou mám vypsanou níže. Ale je jen na vás, v co budete věřit :)

Proč škytáme

19. srpna 2008 v 20:41
Tak na tohle mě navedla Míša. Včera jsme u ní byla a ona snad škytala 10 min. Každý si myslíme-nebo se to říká- že škytáme, když na nás někdo myslí. Ale není to trochu mylný? Porotože tím pádem by jsem škytali skoro všichni a ti, co by neškytali těm by to bylo líto. Takže jsme pátrala po odpovědi na otázku PROČ ŠKYTÁME?


PROČ ŠKYTÁME?
Škytání je zábavná a zárověň trochu drsná reakce našeho těla. Je obecně považováno za něco jako kašlání, kýchání nebo zvracení.
Je možné, že člověk začne škytat protože se příliš rychle najedl nebo napil a nadechl se přitom vzduchu. Tím dochází k podráždění bráničního nervu, které se projevuje křečovitými stahy bránice, jež vyvolávají prudké vdechy, což je škytání.
Většina lidí škytá minutu nebo dvě a pak je škytání přejde. Pro postižené je dost obtížné, pro lidi z okolí bývá často příčinou povyražení. Existují však i případy poněkud řekněme zvláštní: tak třeba Charles Osborne z Anthonu v americkém státu Iowa začal škytat v roce 1922 a přestal v roce 1990. To je šedesát osm let. Po tu bobu dokázal vést zcela normální život- dvakrát se ořženil a zplodil osm dětí.

Já cholerik vs. já sangvinik

19. srpna 2008 v 20:40
Má povaha je rozdělena mezi Cholerika a Sangvinika. Tak jsem hledala, jak je to rozlišné a toto je ono.

Cholerik


Klady: Cholerik je dynamická osobnost, která dosahuje svých cílů. Stejně jako sangvinik je vstřícný a optimistický. Je rozený vůdce, a to již od nejútlejšího věku. Má podvědomou a silnou touhu po změně. Zjistí-li, že něco není v pořádku, bez váhání bojuje za lidská práva a chrání ukřivděné. Nebývá apatický nebo lhostejný. Má rozhodnost a silnou vůli, problémy řeší rychle. Dokáže velet snad úplně všemu, bez ohledu na znalosti prostředí a podmínky. Jeho prvotním zájmem je dosahování cílů, nejde mu o to, aby se někomu zalíbil. Je skvělý a cílevědomý organizátor. Má schopnosti dokončovat větší díl práce než kdokoliv jiný. Rád překonává překážky, miluje boj a také konkurenci. Obejde se bez přátel a diváků, stačí mu jeho cíl. Má dobrou intuici pro odhad dané situace a obvykle má pravdu. Miluje krizové situace, ve kterých často vyniká.
 
 

Reklama